Datça Ege ile Akdeniz’in birleşimi olan çok şirin bir ilçedir. Özellikle Datça’ya ilk kez gelecekler için yapılabilecek bir çok aktiviteler bulunmaktadır. Bu sayfada size bunları anlatmak istedik. 🙂

1-) Datça’nın merkezinde olan Kumluk, Taşlık ve Mavi Bayraklı Hastaneönü Plajlarında denize girmek yapabileceğiniz ilk şeylerden biri olacaktır. Ayrıca bu plajlara akşamlara kurulan masalar ile birlikte güzel bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz.

2-) Tatilin olmazsa olmazlarından olan tekne turunu burada muhakkak denemelisiniz. Bir çok alternatifi ile birlikte yapabileceğiniz bu turda çok güzel koyları ziyaret edecek ve buralarda denize girebileceksiniz. Ayrıca yolculuk esnasında çok taze balık ziyafeti de sizi bekliyor olacak.

3-) Datça yakınlarında görebileceğiniz, gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve denize girebileceğiniz koylarından olan Palamutbükü, Kargı, Hayıtbükü, Kızılbük, Ovabükü ve Knidos gibi yerleri muhakkak görmelisiniz. Özellikle yol boyunca göreceğiniz manzaralar ise sizi sizden alacağından emin olabilirsiniz.

4-) Datça’da öğleden sonra başlayan esenrüzgarları ile yelken sporlarını muhakkak denemelisiniz. İlk kez yapacaklar için ise bir çok ders veren firmalardan rahatlıkla yararlanabilirler. Sporu sevenler için ayrıca Datça’nın ormanlarında bisiklet turu yapabilecekleri çok güzel parkurlar yer almaktadır. Ayrıca yürüyüş yapmak isteyenler de bu parkurlardan yararlanabilirler.

5-) Datça’ya gelmişken muhakkak dalış da yapmanızı tavsiye ederiz. Yine ilk kez yapacaklar için bir çok firma bulunmakta olup özel dersler ve grup dersleri alarak bu deneyimi yaşayabilirler.

6-) M.Ö. 4 yy. ait olan Knidos’u muhakkak görmelisiniz. Ayrıca buraya gelmişken muhakkak denize girmeli ve günbatımını izlemelisiniz.

7-) Türk Edebiyatı’nın en iyi isimlerinden Can Yücel’in evi de Eski Datça’da bulunmaktadır. Bu ziyaretinizde Eski Datça’nın taş evleri arasında gezerek Can Yücel’i de ziyaret edebilirsiniz.